Par mums

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

Efektīvu informācijas tehnoloģiju risinājumu dēļ ārpus banku sektora finanšu pakalpojumi ir cilvēkiem pieejamāki, ērtāki un daudz saprotamāki.

Asociācija pārstāv nebanku kredītdevējus, kuri izsniedz tiešsaistes patēriņa kredītus, hipotekāros kredītus un kredītus pret kustamu ķīlu. Tāpat starp asociācijas biedriem ir savstarpējo aizdevumu platformas.

Savstarpējo aizdevumu platformas

Savstarpējo aizdevumu platforma saved kopā investorus un aizņēmējus, nebanku kredītdevējiem piedāvājot iespēju izmantot savstarpējo aizdevumu modeli papildu finansējuma piesaistei, savukārt investoriem – iespēju veikt investīcijas ar pievilcīgu atdevi.

Tiešaistes patēriņa kredīti

Tiešsaistes patēriņa aizdevumus var saņemt attālināti, izmantojot internetu. Aizdevumu saņemšanai nav nepieciešama ķīla. Lielāki aizdevumi tiek izsniegti ar noteiktu atmaksas grafiku, mazāki – atdodami vienā maksājumā. Parasti šos kredītus cilvēki izvēlas neparedzētās dzīves situācijās, kad nepieciešami papildu līdzekļi. Patēriņa aizdevumi nav paredzēti ilgtermiņa finanšu problēmu risināšanai vai citu saistību segšanai.

Hipotekārie nebanku kredīti

Hipotekārie nebanku kredīti ir aizdevumi nekustamā īpašuma iegādei vai kredīti, kuru atmaksa nodrošināta ar nekustamā īpašuma hipotēku.

Galvenokārt hipotekārie nebanku kredīti paredzēti mājokļa iegādei vai tā labiekārtošanai, remontam vai būvniecībai, kā arī citu lielāku pirkumu veikšanai. Kredīta atmaksas termiņš var būt no dažiem mēnešiem līdz pat vairākiem desmitiem gadu. Kredīta summa atkarīga no nodrošinājuma un klienta spējas veikt ikmēneša kredīta maksājumu.

Kredīts pret kustamas lietas ķīlu (lombarda aizdevums)

Kredīts pret kustamas lietas ķīlu ir patēriņa kredīts. Slēdzot līgumu par tā saņemšanu, aizņēmējs kredīta devēja glabāšanā kā nodrošinājumu nodod kādu lietu. Kredīta summa ir atkarīga no ķīlā atnestās mantas vērtības.

Līzinga pakalpojumi

Līzings ir finanšu pakalpojums, kura rezultātā līzinga devējs nodod līzinga ņēmējam tiesības izmantot līzinga objektu apmaiņā pret līgumā noteiktajiem maksājumiem. Līzinga objekta īpašnieks ir līzinga devējs, bet līzinga ņēmējs ir objekta lietotājs. Kad tiek pilnībā apmaksāts līzings,  līzinga objekts nonāk līzinga ņēmēja īpašumā. Līzinga pakalpojumus bieži izvēlas klienti, kuri plāno iegādāties automašīnu, neatliekot pirkumu uz vēlāku laiku.