Mazas summas bankās neaizņemas

03.09.2018.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš stāsta, ka asociācijas pasūtītais patēriņa kreditēšanas pētījums, ko veica pētījumu centrs SKDS, liecina - iedzīvotāji izmanto gan banku, gan arī nebanku aizdevēju izsniegtos patēriņa kredītus.

Patērētājs zina, cik maksā par nebanku aizdevumiem

25.07.2018.

Nebanku aizdevēji, izsniedzot kredītu, piemērotajā procentu likmē iekļauj visas ar aizdevuma izsniegšanu saistītās izmaksas pretstatā bankām, kuras vēl papildus iekasē dažādas komisijas maksas par kredīta izsniegšanu.

Ierobežojot oficiālos aizdevējus, uzplauks nelegālais tirgus

25.07.2018.

Nebanku aizdevēju tirgus jau šobrīd ir strikti regulēts, un jaunu ierobežojumu ieviešana veicinās nelegālā aizdevumu tirgus uzplaukumu.

Procentu likmes nebanku sektorā ir samērīgas

25.07.2018.

Latvijas nebanku sektora izsniegto aizdevumu likmes ir samērīgas gan pret pakalpojumu cenām kreditēšanas nozarē, gan salīdzinot ar citām valstīm.

Fintech uzņēmumi un bankas: konkurenti vai sadarbības partneri?

24.05.2018.

Šodienas finanšu vide mainās ļoti strauji, un ir novērojama ideoloģiska biznesa vērtību un principu sadursme starp tradicionālajām bankām un alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējiem – starp jauno un veco. Par šīm biznesa darbības formām ir izvērtušās diskusijas publiskajā telpā, kur viena nozare tiek asociēta ar nepārbaudīto, nezināmo, sarežģīto, bet otra ar principiālismu un birokrātiju.

Eiropas tirgos iestājas briedums — iespēja Latvijai

24.05.2018.

Gaidāms Eiropas alternatīvo aizdevumu tirgus attīstības izrāviens. Savstarpējo aizdevumu pakalpojuma sniedzējs Robo.cash uzskata, ka Latvijā balstītās platformas šo procesu ievērojami veicina.

Revolūcija finanšu jomā — savstarpējo aizdevumu nozares aizsākumi

24.05.2018.

Kopš 2005. gada savstarpējo aizdevumu nozare ir izmainījusi mūsu uzskatus par finansēm, kā arī tradicionālo banku lomu sabiedrībā. Tā rezultātā bankas ir zaudējušas valdošo monopolu aizdevumu jomā, un jēdziens “investīcijas” vairs netiek saistīts tikai ar akcijām vai obligācijām. Savstarpējie aizdevumi ir snieguši neskaitāmi daudz iespēju un plašu izvēles brīvību ne tikai aizņēmējiem, bet arī investoriem.